۱۳۹۹ شنبه ۱۰ خرداد
جلسه نقد و بررسی داستان های زنان نویسنده ترک در ایران
ارسال شده در تاریخ 1397/10/05
ساعت 07:59
جلسه نقد و بررسی " ترجمه های داشتان های زنان نویسنده ترک در ایران" با سخنرانی مریم حسینی، عضو هیأت علمی دانشکده ادبیات، محبوبه مباشری، رئیس دانشکده ادبیات، حسن اکبری بیرق، مترجم و استاد زبان وادبیات فارسی دانشگاه سمنان، مزگان دولت آبادی، مترجم و مریم طباطبایی ها، مترجم بعد ظهر یکشنبه 2 دی ماه در تالار حافظ دانشکده ادبیات دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد. 
در ابتدای این نشست که به همت گروه زبان وادبیات فارسی داشنکده ادبیات و با همکاری موسسه خانه کتاب برگزار می شد، مریم حسینی به عنوان دبیرنشست، ضمن معرفی میهمانان و برشمردن آثار ترجمه ای آن ها اعلام کرد که سه هفته دیگر مورخ 24 و 25 دی ماه همایش بین المللی ادبیات زنان ترکیه را داریم که در این همایش میزبان برخی از همکارانمان از دانشگاه های ترکیه، همکارانمان در دانشگاه های ایران و مترجمان آثار ترکی در ایران هستیم. ایشان بیان کردند که آنچه استادان ترکیه درباره ادبیات ما می دانند حاصل چند کتاب ترجمه است. حسینی جلسه حاضر را به عنوان جلسه پیش همایش و مقدمه ای بر همایش ادبیات زنان ترکی خواند و افزود: هدف این همایش و جلسه حاضر، آشنایی هرچه بیشتر مخاطبان فارسی با آثار نویسندگان زن ترکیه است. 
حسینی در پایان ضمن اشاره به محورها و موضوعات قابل ارائه در همایش ادبیات زنان ترکیه و ذکر نام مقالاتی که در این همایش ارائه خواهد شد، بیان کرد: چند مسئله اصلی درباره ترجمه از ترکی استانبولی به فارسی، نظیر چگونگی انتخاب داستان‌ها برای ترجمه، انتخاب نویسنده، ضرورت ترجمه و... برای ما مطرح بود که از همکارانم در این نشست خواستم تا به برخی از آن‌ها پاسخ دهند. 

لینک کامل خبر 

ارسال کننده:
تعداد بازدید:1388
تصاویر مرتبط:

  • جلسه نقد و بررسی داستان های زنان نویسنده ترک در ایران_0
  • جلسه نقد و بررسی داستان های زنان نویسنده ترک در ایران_1
  • جلسه نقد و بررسی داستان های زنان نویسنده ترک در ایران_2

برچسب ها
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
گروه زبان و ادبیات فارسی
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.