۱۳۹۹ شنبه ۱۰ خرداد
نشست علمی گروه زبان و ادبیات عربی باعنوان "تبادل تجربه آموزش زبان عربی در ایران و ترکیه "
ارسال شده در تاریخ 1398/09/10
ساعت 14:51
نشست علمی گروه زبان و ادبیات عربی باعنوان تبادل تجربه آموزش زبان عربی در ایران و ترکیه روز پنجشنبه در تاریخ 98/9/7 در تالار حافظ دانشکده ادبیات و زبانها دانشگاه الزهراء ازساعت 8الی 16با حضور استادان آقای دکتر احمد رهبان و آقای دکتر سردار شاد اوغلو از آکادمی استانبول ترکیه وشرکت حدود 50 نفر از اعضای هیات دانشگاههای کشور و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دبیران آموزش وپرورش تهران در نوبت صبح و عصر برگزار گردید. این نشست در واقع سومین نشست تبادل تجربه آموزش زبان عربی میان ایران و ترکیه بود که نخستین نشست زمستان 97در همین دانشگاه و دومین نشست تیرماه 98در اکادمی استانبول ترکیه برگزار شده بود. در ابتدای نشست، خانم دکتر مباشری رئیس دانشکده ادبیات و زبان ها ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور مهمانان و شرکت کنندگان از اینکه گروه عربی پیشگام برگزاری چنین نشست های علمی در حوزه آموزش زبان عربی بود، تقدیر و سپاسگزاری کردند. وبضمن تاکید بر ادامه این نشست ها با رویکرد آموزشی به نقش تبادل علمی بین المللی در حوزه زبان عربی تاکید نمودند واز همه دست اندکاران ازجمله استادان گروه عربی ومعاون پژوهشی ومعاون آموزشی ومدیریت بین المللی دانشگاه سپس مدیر گروه خانم دکتر رستم پور نیز ضمن تشکر از مهمانان وشرکت کنندگان از همکاری وپیگیری های خانم دکتر مشکین فام تقدیر کرد 
در این نشست، محورهای زیر توسط استادان هر دو کشور مورد بررسی وتحلیل قرار گرفت : 
 برنامه ریزی دروس و سرفصل های رشته زبان و ادبیات عربی.
 شیوه های ارزیابی کتابها ی درسی وکمک درسی آموزش زبان عربی.
 روش های توانمندسازی استادان و مدرسان زبان عربی.
 معرفی مراکز آموزش زبان عربی در ایران و نقش آن در یادگیری زبان عربی.
 نقش آموزش زبان عربی در مدارس.
 

در راستای این مباحث، استادان کشور ترکیه موضوعات مختلفی درباره زبان عربی و شیوه تدریس آن در دانشگاه ها و به ویژه در مدارس دینی ارائه نمودند. همچنین به شیوه های تدریس در دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور ترکیه اشاره شد. که مورد استقبال حاضرین گردید سپس حاضرین به بحث و تبادل نظر و طرح سؤال پرداختند. 
در نشست صبحگاهی برخی از اساتید داخل کشور به ارائه کنفرانس درباره بازنگری برنامه درسی زبان و ادبیات عربی در مقطع کارشناسی پرداختند تا این رشته بیشتر با رویکرد زبانی در سال ورود مورد توجه قرار گیرد. همچنین روش های تدریس زبان عربی و کتابهای آموزش زبان عربی و سیر تحول آن نقد و بررسی شد. در نشست عصرگاهی نیز برخی از اساتید در رابطه با روش های آموزش زبان عربی و معرفی کتب درسی ومراکز آموزشی در تهران و برخی شهرها پرداختند . درضمن نمایشگاهی از کتابهای آموزش زبان عربی ترکیه ونیز کتاب ها وپایان نامه های تخصصی با موضوع آموزش زبان عربی در حاشیه نشست برگزار گردید که بسیار مورد توجه شرکت کنندگان قرار گرفت.
در پایان نشست، مدیر گروه زبان و ادبیات عربی خانم دکتر رستم پور ضمن تشکر از حضور مهمانان و شرکت کنندگان، لوح یادبود و تقدیر دانشکده را به آقای دکتر رهبان و آقای دکتر سردار شاد اوغلی از آکادمی ترکیه تقدیم نمودند.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:676
تصاویر مرتبط:

  • نشست علمی گروه زبان و ادبیات عربی باعنوان "تبادل تجربه آموزش زبان عربی در ایران و ترکیه "_0
  • نشست علمی گروه زبان و ادبیات عربی باعنوان "تبادل تجربه آموزش زبان عربی در ایران و ترکیه "_1
  • نشست علمی گروه زبان و ادبیات عربی باعنوان "تبادل تجربه آموزش زبان عربی در ایران و ترکیه "_2

برچسب ها
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.