۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ خرداد
مراسم رونمایی از کتاب دکتر دست آموز به همراه اعلام برندگان مسابقه نامه ای به پوشکین
ارسال شده در تاریخ 1398/03/13
ساعت 12:04
روز یکشنبه مورخ 12/3/ 1398ساعت 10 الی 12 مراسم نقد و رو نمایی از کتاب «دستور زبان روسی: صفت فعلی و قید فعلی» تالیف دکتر سعیده دست آموز استادیار گروه زبان روسی دانشگاه الزهرا(س) و دکتر اولگا گرکووا دانشیار دانشگاه دولتی لامانوسف مسکو در تالار حافظ دانشکده ادبیات برگزار شد. در این نشست که به همت گروه زبان روسی، معاونت فرهنگی دانشگاه الزهرا و انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی برگزار شد، استادان و دانشجویان از سراسر کشور حضور داشتند. در ابتدا سرکار خانم دکتر دست آموز توضیحاتی را درخصوص کتاب خود ارائه دادند و خاطر نشان ساختند این کتاب دستاورد هسته پژوهشی مقوله های دستوری صفت فعلی و قید فعلی در زبان روسی است که در معاونت پژوهشی دانشگاه الزهرا(س) در سال 1394به تصویب رسیده. در ادامه فیلم ویدیویی سرکار خانم دکتر گرکووا نویسنده دوم کتاب پخش شد و ایشان ضمن معرفی خود به تبیین محورهای همکاری خود در تالیف این کتاب پرداختند. در ادامه جناب آقای دکتر حسین غلامی استاد تمام رشته زبان روسی از دانشگاه تهران و سرکار خانم دکتر وجیهه رضوانی استادیار رشته زبان روسی از دانشگاه الزهرا(س) که ناقدان کتاب بودند به سخنرانی پرداختند. پس از تقدیر از ناقدان بخش دوم مراسم آغاز شد،که مربوط به اهدای جوایز مسابقه نامه ای به پوشکین بود.
مسابقه «نامه ای به پوشکین» به مناسبت گذشت 220 سال از تولد شاعر بزرگ روسی الکساندر سرگییویچ پوشکین و در آستانه 6 ژوئن روز جهانی زبان روسی به همت مرکز همکاری با انستیتو زبان روسی پوشکین در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد. دبیر علمی و اجرایی مسابقه به عهده دکتر سعیده دست آموز بود و سرکار خانم دکتر زینب صادقی، دکتر وجیهه رضوانی و نیز دبیر علمی مسابقه داوری آثار رسیده به دبیرخانه را برعهده داشتند. معیارهای داوری آثار عبارت بودند از رعایت اصول و روش نامه نگاری، رعایت اصول نگارشی در زبان روسی، رعایت نکات دستوری و نحوی، نوآوری، محتوا و حجم. اسامی برندگان این مسابقه به شرح زیر اعلام شد:
نفر اول : سرکار خانم محدثه چراغعلی از دانشگاه تربییت مدرس تهران (دانش آموخته دانشگاه الزهرا(س))
نفر دوم: سرکار خانم زهرا بیاتی کمیتکی از دانشگاه بجنورد
نفر سوم: جناب آقای ابراهیم جونبخش از دانشگاه بجنورد
حامیان مالی مسابقه موسسه نمایشگاههای و فروشگاههای بین المللی کتاب روسیه و انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی بودند. به برندگان دیپلم افتخار از انستیتو دولتی زبان روسی پوشکین با لوگوی دانشگاه الزهرا(س) و حامیان مالی مسابقه اهدا شد. جوایز نیز عبارت بودند از صنایع دستی روسیه، فلش مموری و سایر هدایای ارائه شده از موسسه نمایشگاهها و فروشگاههای کتاب روسیه. به تمامی شرکت کنندگان در مسابقه از طرف انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی فلش مموری و گواهی شرکت اهدا شد.

ارسال کننده:
تعداد بازدید:824
تصاویر مرتبط:

  • مراسم رونمایی از کتاب دکتر دست آموز به همراه اعلام برندگان مسابقه نامه ای به پوشکین_0

برچسب ها
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.