۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۷ آذر

درباره گروه

گروه زبان و ادبیات انگلیسی در سال 1343 تأسیس شد و مدیران گروه از سال 1370 به ترتیب دکتر راکعی، دکتر سازور، دکتر ستوده نما، دکتر حق بین، دکتر فقیه، دکتر ماری احمدی، خانم بهگام، دکتر مرندی، دکتر نفیسی، دکتر سازور، دکتر ماری احمدی و دکتر مرندی و دکتر تاجیک بودند.

هدف ما در گروه زبان و ادبیات انگلیسی پرورش خلاقیت و قدرت تفکر دانشجویان و توانایی آنها در لذت بردن از ادبیات و درک و تحلیل آثار ادبی است، درک و تحلیلی که می تواند به هنر و در نهایت به زندگی هم تعمیم داده شود. برنامه درسی متنوع این رشته بیشتر بر گزیده ای از آثار ادبی انگلستان و آمریکا متمرکز است ولی محدود به آن نمی باشد. همچنین در کنار آشنایی با آثار ادبی، دانشجویان ما در فعالیت های کلاسی، خارج از کلاس، فردی یا گروهی تشویق می شوند تا تفکر، تحلیل و نقد ادبی و بین رشته ای را بیاموزند و بیازمایند تا به فهمی جدید و چند جانبه نه تنها از ادبیات، بلکه از خود و از جهان برسند.

این گروه، خصوصاً در گرایش آموزش زبان انگلیسی در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، همواره بر ارزش و اهمیت اندیشیدن دربارۀ ماهیت زبان تأکید داشته و سعی در تبیین خط‌مشی تعلیم و تربیت متعالی در این زمینه نموده است.
هدف از آموزش زبان انگلیسی در این گروه نقد نگاه حاکم ابزاری به زبان انگلیسی، ایجاد تحول در نگرش نسبت به پدیدۀ زبان به عنوان «بیان زندگی»، مطالعۀ نقادانه الگوهای آموزش زبان انگلیسی در کشورهای جهان انگلیسی زبان و غیر انگلیسی زبان، بررسی و درک ابعاد سیاسی، اجتماعی، و فرهنگی زبان و زبان‌آموزی و همچنین بهره‌گیری از فناوری‌های روز‌آمد موجود برای تسهیل فرایند آموزش است. با پیگیری چنین اهدافی این گروه درصدد است الگوی جامع و مناسبی برای آموزش زبان انگلیسی در محیط‌های مختلف تحصیلی اعم از مدرسه، دانشگاه و مؤسسات آموزشی ارائه دهد و نیز با همت گماشتن به تهیه و تدوین مطالب درسی بر خاسته از زندگی و ابتکار خودی به معنی واقعی به یاری خداوند متعال گامی هرچند کوچک به سوی کسب علم نافع و واسع بردارد.
 
 
 
 مدیر گروه : دکتر محسن شیرازی زاده                                                       
دکتری آموزش زبان انگلیسی
مرتبه علمی: استادیار
شماره تماس: 88041461
آدرس پست الکترونیکی: shirazizadeh@alzahra.ac.ir
 
Department of  English Language & Literature 
 
 
 
معاون گروه: دکتر سمیه فتحعلی
مسئول دفتر: اکرم مسلمی - داخلی: 2355
 
 
زمینه های پژوهشی گروه 

تاریخ به روز رسانی:
1400/09/10
تعداد بازدید:
35512
گروه زبان و ادبیات انگلیسی
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ده ونک،دانشگاه الزهرا،دانشکده ادبیات
 adabiat[at]alzahra.ac.ir
کدپستی : 1993893973 تلفن : 982188048038+
فاکس :
982188048038+
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.