دوشنبه 11 ارديبهشت 1396
اخبار دانشکده
10
سفر خانم دکتر بختیاری به کربلا برای شرکت در همایش و ارائه مقاله
چکیده:      همایش بین المللی اول مشترک وزارت امورخارجه ایران با مرکز کربلا الدرسات و البحوث وابسته به عتبه مقدس حرم امام حسین (ع) – با عنوان میراث مشترک عراقی و ایرانی کربلا به عنوان نمونه-  طی روزهای یکم و دوم اردیبهشت 1396 برابر با 23-24 رجب 1438 در سالن سیدالاوصیاء در طبقه دوم حرم مطهر حسینی برگزار شد. این همایش با سخنرانی آقا... ادامه »
09
حضور و ارائه مقاله خانم دکتر اکبری زاده در سومین کنفرانس بین المللی زبان عربی در شهر نجف
چکیده: سومین کنفرانس بین المللی زبان عربی به همت دانشگاه کوفه  و دانشکده تربیت دختران «کلیة التربیه للبنات» با همکاری تولیت مسجد کوفه در تاریخ چهارشنبه و پنجشنبه 30 و 31 فروردین سال 1396 مصادف با 19-20 اوریل 2017 در شهر نجف کشور عراق برگزار شد. این کنفرانس که در واقع هم اندیشی بین المللی در حوزه مسائل و مشکلات زبان عربی بود با شعار «... ادامه »
06
بازدید دانش آموزان مدرسه فیض کاشانی از دانشکده ادبیات
چکیده: دانشکده ادبیات در روز یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 میزبان دختران دبیرستان فیض کاشانی بود که در این بازدید دخترانمان با قابلیت های دانشکده ادبیات در بخش کتابخانه ، مرکز چند رسانه ای ؛ کلاس های هوشمند و .... آشنا شدند
04
خانم  دکتر وحیده مطهری از پدر می گویند...
چکیده: در ایام گرامی داشت هفته معلم، میزبان بانوان فرهیخته دانشگاه الزهراء سلام الله علیها هستیم...    زمان :    دوشنبه  -1396/02/11   ساعت 11:15    مکان :      تالار حافظ
04
تغییر زمان امتحانات روز 6 تیرماه در نیم سال دوم 96-1395
چکیده: بر اساس مصوبه جلسه شورای آموزشی 29 فروردین ماه سال 1396، روزهای 10 و 11 تیرماه 96 به بازه زمانی امتحانات نیم سال دوم 96-95 اضافه شد و مقرر گردید با توجه به تعطیلی روز ششم تیرماه، امتحانات روز 96/04/06 به 96/04/10  در همان ساعت منتقل شود. لازم به ذکراست انتقال امتحانات ازطریق ساما... ادامه »
02
گزارش برگزاری کارگاه علمی- تخصصی گروه زبان و ادبیات عربی در جشنواره نهضت ترجمه رضوی
چکیده: در حاشیه اختتامیه اولین جشنواره نهضت ترجمه رضوی که با همت رؤسا و مسئولین معاونت فرهنگی دانشگاه الزهراسلام الله علیها و همکاری دانشکده ادبیات برگزار شد، کارگاه علمی با حضور خانم دکتر یسرا شادمان و جمعی از اساتید ودانشجویان گروه عربی با موضوع «دشوریهای ترجمه در متون مقدس» برگزار گردید. در این کارگاه تخصصی که از ساعت 13:30 تا 14:30 روز سه ... ادامه »
02
نشست تخصصی گروه فرانسه در حاشیه  جشنواره نهضت ترجمه رضوی
چکیده: این نشست روز سه شنبه 29 فروردین ماه  1396  ساعت 13:30 در اتاق 202 دانشکده ادبیات برگزار شد. سرکار خانمها دکتر  ناهید جلیلی مرند، دکتر لادن معتمدی، دکتر چاوشیان و آقای دکتر محمدرحیم احمدی اعضای هیئت علمی  گروه فرانسه  مطالبی را در خصوص چرایی و چگونگی  ترجمه متون رضوی مطرح کردند.  دکتر احمدی به دیدگاه تاریخی درباره ... ادامه »
02
نشست تخصصی گروه زبان روسی در جشنواره نهضت ترجمه رضوی
چکیده: بعد از ظهر روز سه شنبه مورخ 29 فروردین 1396 ساعت 13:30 الی 14:30 نشست تخصصی زبان روسی با موضوع مشکلات ترجمه متون اسلامی از فارسی به روسی و با سخنرانی جناب آقای دکتر منوچهر نگمت اف استاد مدعو گروه زبان روسی دانشگاه الزهرا و مترجم و گوینده بخش برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و سرکار خانم دکتر سعیده دست آموز مدیر گروه زبان روسی دانشگاه الزهر... ادامه »
02
برگزاری نشست علمی " اسلام و مسلمانان در روسیه"
چکیده: نشست علمی"اسلام و مسلمانان در روسیه" با همت گروه زبان روسی و همکاری معاونت های فرهنگی و اجتماعی و پژوهشی دانشگاه و انجمن علمی- دانشجویی در روز چهارشنبه مورخ 30 فروردین 1396 ساعت 11:30 الی 13 در تالار حافظ دانشکده ادبیات برگزار گردید. در ابتدای نشست سرکار خانم ناهیده کلاشی آیاتی از قرآن کریم به همراه ترجمه روسی آن قرائت نمودند و ضمن خوش آمدگویی به ش... ادامه »
28
پژوهش در ادبیات عربی و تفکر حجاجی در متن قرآن با حضور استادان دانشگاه کوفه
چکیده: روز دوشنبه 28 فروردین ماه 1396 از ساعت 10 تا 12 تعدادی از اساتید دانشگاه کوفه والکلیه الاسلامیة الجامعة در نجف اشرف به دعوت گروه عربی برای برگزاری نشست علمی در سالن حافظ دانشکده ادبیات حضور به هم رساندند. این نشست در حاشیه برگزاری همایش حج در پویه تاریخ و با حضور دانشجویان و اساتید گروه عربی برگزار شد. در این جلسه بعد از استماع قرآن وسرود ملی جمه... ادامه »
28
برگزاری همایش بین المللی حج در پویه تاریخ
چکیده: همایش بین‌المللی حج در پویه تاریخ در روزهای 27 و 28 فروردین ماه در محل سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا سلام الله علیها با حضور سخنرانان و پژوهشگرانی از کشورهای عراق و روسیه برگزار شد، در مراسم افتتاحیه، سرکار خانم دکتر ملانظری، رئیس محترم دانشگاه ضمن خوش امدگویی و خیرمقدم به میهمانان، در مورد اهمیت حج و برگزاری همزمانی این ه... ادامه »
23
راز خلقت همه پنهان شده در عین علی ست کهکشان ها نخی از وصله ی نعلین علی ست
چکیده: عشق من و تو چه ماجرایی دارد این قصه چه شاهی، چه گدایی دارد من بین صفا و مروه هم می‌گویم ایوان نجف عجب صفایی دارد  
25
پیام تبریک به مناسبت انتخاب دانشگاه الزهرا در زمره 16 دانشگاه برتر مورد حمایت وزارت علوم
چکیده:
25
پیام تبریک هیئت رئیسه دانشکده به مناسبت بهار 1396
چکیده: به نام خدای  بهار و باران ... به یمن بودنت ذره ذره نور می شویم و قطره قطره حضور ... و چه زیباست محول شدن بهار و دل ها با یادت بانو ! حـال که جهان  به تدریج در قلمرو بهار گام می نهد و  زمین و زمان پر از عطر و تپش های گل یاس شده است برای شما که  صبورانه و پرتلاش در دانشگاهی که متبرک است به نام بانوی گل و آیینه و لبخند ، خدمت می... ادامه »
25
دورهمی صمیمانه هیئت رئیسه و اعضای هیئت علمی و همکاران دانشکده ادبیات
چکیده: به نام خدای  بهار و باران ... به یمن بودنت ذره ذره نور می شویم و قطره قطره حضور ... و چه زیباست محول شدن بهار و دل ها با یادت بانو ! روز سه شنبه 24 اسفنمد ماه 1395 مطابق هر ساله دانشکده ادبیات، دورهمی پایان سال با حضور سرکار خانم دکتر خزعلی، خانم دکتر رستم پور، هیئت رئیسه دانشکده، اعضای هیئت علمی و همکاران دانشکده در تالار حافظ برگزار شد. ... ادامه »
23
حضور و ارائه مقاله خانم دکتر پناهی در ششمین کنگره سراسری ادبیات پایداری در دانشگاه باهنر کرمان
چکیده: ششمین کنگرة سراسری ادبیات پایداری در روزهای 10-11 اسفند ماه سال 1395 برگزار شد. این همایش هر دوسال یک بار با ابتکار دانشگاه شهید باهنر در کرمان برگزار می شود و امسال ششمین آن برگزار شد.  افتتاحیه با تشیع هجده شهید گمنام از سالن افتتاحیه تا مسجد دانشگاه بر روی دستان استادان و دانشجویان و با چشمانی  اشکبار برگزارا شد. همچنین از کتاب " آ... ادامه »
22
تبریک دانشکده ادبیات به خانم دکتر مهناز ملانظری
چکیده: انتصاب شایسته حضرت عالی ، به سمت سرپرست  دانشگاه الزهرا(س) که بیانگر توانایی مدیریتی و تجربیات ارزشمندتان است را تبریک و تهنیت عرض می نماییم .  از درگاه خدای متعال توفیق روزافزونتان را در راستای اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی و تعالی دانشگاه الزهرا(س) خواستاریم .  
22
خدا قوت به خانم دکتر انسیه خزعلی
چکیده: حال که زمین در آستانه ی بهار گام می نهد ... نفس تازه می کنیم با  شکوفا شدن گل های پرطراوت علم ، دانش و ایمان  در گلستان دانشگاه الزهرا (س) که به بار نشسته اند به دستان پر مهر شما ! باغبان که مهربان باشد و کاربلد ؛  به هر شاخه صد ها گل به ثمر نشیند !  بدون شک بالندگی و اعتلای دانشگاه الزهرا(س) در تمامی عرصه ها ، طی سا ل های ... ادامه »
22
جشنواره تئاتر دانشجویی به زبان روسی
چکیده: این جشنواره روز شنبه 21 اسفند در سالن دکتر تورانی دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد. در این جشنواره که با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) و انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی برگزار گردید، پنج گروه تئاتر از دانشگاه­ های الزهرا(س)، شهید بهشتی و دانشگاه تربیت مدرس شرکت داشتند. دانشگاه الزهرا(س) با سه گروه تئاتر هبوط (بر اساس نمایشنامه گومیلیو... ادامه »
22
نمایشگاه سفره هفت c توسط دانشجویان گروه روسی
چکیده: روز 17 اسفند ماه سال 1395 نمایشگاه "سفره هفت c" در طبقه دوم دانشکده ادبیات، مقابل  گروه زبان روسی به همت اعضای انجمن علمی – دانشجویی زبان روسی و تحت نظارت سرکار خانم دکتر دست آموز استاد مشاور این انجمن برگزار شد. در این نمایشگاه که با هدف آشنایی دانشجویان با واژگان جدید و توجه به سنت های ملی در آموزش زبان برگزار شد هرکدام از دانشجویان هف... ادامه »
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين   
جستجو اخبار