شنبه 28 مرداد 1396
اخبار دانشکده
16
نخستین جلسه ایجاد استارت آپ های درآمدزا برای دانشجویان زبان و ادبیات عربی
چکیده: این جلسه روز دوشنبه 9 مرداد ماه ساعت 11 و با حضور جمعی از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای زبان و ادبیات عربی در دانشکده ادبیات، تاریخ و زبان های خارجی دانشگاه الزهراء (س) برگزار شد.    در ابتدای جلسه سرکار خانم دکتر انسیه خزعلی، توضیحاتی را در باب استارت آپ های درآمدزا در حوزه زبان و ادبیات عربی و چگونگی لینک شدن این رشته با سایر رشته ه... ادامه »
16
تجلیل از خانم دکتر اکبری زاده به عنوان بانوی برگزیده مروج فرهنگ رضوی
چکیده: دومین همایش بین المللی بانوان مروج فرهنگ رضوی در تاریخ 9 مرداد 1396 در مشهد در سالن همایش های بین المللی امام رضا(ع) برگزار شد که در آن از هشت نفر از واجدین شرایط از هشت کشور نیجریه، پاکستان، تونس، هندوستان، لبنان، روسیه، آذربایجان و ایران تقدیر شد. عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا(س) خانم دکتر فاطمه اکبری زاده نیز از ایران به عنوان برگزیده نهایی مورد ... ادامه »
01
حضور خانم دکتر بختیاری در نشست نقش اقتصادی و کارآفرینی زنان در تاریخ زنجان
چکیده:  این نشست در تاریخ 28 تیرماه 1396 و به همت انجمن زنان پژوهشگر تاریخ دفتر زنجان و به میزبانی فرهنگسرای زندگی، برگزار شد. در ابتدای این گردهمایی، مریم فتحی - مسئول انجمن زنان پژوهشگر تاریخ دفتر زنجان- ضمن تشریح پیشینه و اهداف انجمن پژوهشگران، تاریخ و تاریخچه فعالیت‌های زنان زنجانی را موثر در اقتصاد ادوار مختلف تاریخ دانست و گفت: این ا... ادامه »
28
جشن پایان ترم دانشکده ادبیات که در آستانه روزهای پرافتخار بازنشستگی همکارمان جناب آقای رحیم پناه خاطره انگیز شد
چکیده: هم زمان با روزهای پایان ترم، به منظو رقدردانی از تلاش همکاران گرامی دانشکده ادبیات درآستانه روزهای پر افتخار بازنشستگی جناب آقای هوشنگ رحیم پناه، اعضای دانشکده ادبیات ، برای قدردانی از تلاش های ارزنده ایشان روز سه شنبه 27 تیرماه 1396 گرد هم آمدیم. خدای بزرگ و مهربان را شاکریم بخاطر نعمت حضور مجاهدانه همراهانی که صادقانه و بی­ چشم داشت عمر  ... ادامه »
19
انتصاب آقای دکتر محمدامیر شیخ نوری به عنوان عضو شورای مشورتی دانشگاه
چکیده: در راستای اجرایی نمودن ماده 4 ـ بند هـ ـ ردیف 13  آئین نامه جامع مدیریت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی , جناب آقای دکتر محمد امیر شیخ نوری عضو هیأت علمی گروه تاریخ با حکم سرپرست محترم دانشگاه به عنوان عضو شورای مشورتی دانشگاه منصوب شدند. امید است با بهره مندی از نظرات و ایده های کمال بخش ایشان گام های مؤثری در جهت توسعه و تعالی دانشگاه برداشت... ادامه »
19
رونمایی از تازه های کتاب خریداری شده در نمایشگاه بین المللی سال 1396 توسط کتابخانه کوثر دانشکده ادبیات
چکیده: پیرو اهداف کلان دانشکده ادبیات مبنی بر ارتقای سطح فعالیت های علمی، پژوهشی و فرهنگی و تأمین منابع برای محققان و دانشجویان دانشکده ، تیم فهرست نویسی کتابخانه کوثر درکوتاه ترین زمان ممکن کتاب های رشته های: زبان و ادبیات فارسی ، انگلیسی ، فرانسه خریداری شده از نمایشگاه کتاب را فهرست نویسی نموده و درنمایشگاه تازه های کتاب رونمایی کرده است .  &nbs... ادامه »
18
گزارش برگزاری همایش "محیط زیست در ادبیات فرانسه و فارسی"
چکیده: همایش "محیط زیست در ادبیات فرانسه و فارسی" که در تاریخ 1395/09/03 به تصویب شورای گروه رسید، به کوشش دپارتمان فرانسه دانشگاه الزهراء سلام الله علیها و انجمن ایرانی زبان و ادبیات فرانسه، به دبیری علمی و اجرایی خانم ها دکتر ناهید جلیلی مرند و دکتر شراره چاوشیان، در روزهای 10 و 11 تیر ماه 1396 در محل همایش های دانشگاه الزهراء سلام الله علیها ... ادامه »
14
حال و هوای دانشکده ادبیات در ایام برگزاری مصاحبه دکتری سال 1396
چکیده: مصاحبه دکترای دانشکده ادبیات برای پذیرش دانشجو در 4 رشته (زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات عربی، آموزش زبان انگلیسی و تاریخ) از روز دوشنبه 12 تیرماه  به مدت 3 روز در دانشکده برگزار شد. دانشکده ادبیات دانشگاه الزهراء سلام الله علیها در راستای اهداف برنامه عملیاتی و تحقق رسالت خود مبنی بر گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی به ویژه در مقطع دکت... ادامه »
10
 همایش محیط زیست در ادبیات فرانسه و فارسی
چکیده: شنبه دهم تیر ماه 1396 مصادف با اول ژوئیه 2017 همایش دو روزه­ ی محیط زیست در ادبیات فرانسه و فارسی در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه الزهراء سلام الله علیها آغاز گردید. در نخستین روز از همایش پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، سرکار خانم دکتر مهناز ملانظری سرپرست محترم دانشگاه الزهراء سلام الله علیها ضمن خوش آمدگویی به مدعوین ج... ادامه »
08
شیوه ای مبتکرانه و نوآورانه در تدریس درس جغرافیای انسانی توسط دکتر هدیه تقوی
چکیده: تعامل فرهنگی اقوام ایرانی جغرافیای انسانی از جمله دروس اختیاری است که دانشجویان گروه تاریخ آن را در مقطع کارشناسی می گذراند. با توجه به سر فصل های این درس که در بردارنده؛ اقوام، نژاد، زبان، دین، سکونت گزینی های روستایی و شهری، جاذبه های گردشگری و... است، این امکان را فراهم آورد تا با شیوه ای ابتکاری و نوآورانه با رعایت سرفصل های درس و ارائه مبانی... ادامه »
26
انتصاب خانم دکتر ناهید جلیلی مرند به سمت مدیر گروه مترجمی زبان فرانسه
چکیده:    خدای متعال را شاکریم که گروه مترجمی زبان فرانسه دانشکده ادبیات در راستای چشم انداز و اهداف علمی - پژوهشی همیشه خوش درخشیده  و در آزمون های داخلی و بین المللی با موفقیت دانشجویان و تربیت نیرو های متعهد و متخصص سربلند بوده است.  ضمن تشکر از تلاش های دلسوزانه و متعهدانه آقای دکتر محمد رحیم احمدی، امیدواریم در ادامه راه شاهد ... ادامه »
25
موفقیت فصلنامه علمی- پژوهشی زبان پژوهی به اخذ حمایت مالی مدیریت دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم
چکیده: فصلنامه علمی- پژوهشی زبان پژوهی دانشگاه الزهرا(س) به مدیر مسئولی سرکارخانم دکتر سوسن قهرمانی و سردبیری سرکار خانم دکتر فریده حق بین  بر مبنای نتایج ارزیابی سال 95 وزارت علوم و کمیسیون نشریات با کسب بالاترین امتیازات کمی- کیفی در شاخص های مربوطه موفق به اخذ حمایت مالی مدیریت دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم با شماره حواله 2... ادامه »
23
انتصاب خانم دکتر ناهید محمدی به عنوان نماینده اعضای محترم هیأت علمی در شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه
چکیده: انتصاب شایسته حضرتعالی به عنوان نماینده اعضای محترم هیأت علمی در شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه را تبریک عرض نموده و امید است با یاری خداوند متعال در راستای اهداف دانشگاه ( تدوین برنامه های مدیریت سبز ،نظارت بر اقدامات ،آموزش و فرهنگ سازی در این حوزه)  موفق و سربلند باشید . توفیقات روزافزون شما را از درگاه  حق تعالی خواستاریم. هیأت رئی... ادامه »
23
انعقاد تفاهم نامه بین کتابخانه کوثر دانشکده با کتابخانه پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا(س) در راستای ارتقای فعالیت ها و اهداف پژوهشی دانشکده  ادبیات
چکیده: همسو با اهداف عملیاتی دانشکده ادبیات مبنی بر ارتقای فعالیت های پژوهشی و افزایش تعاملات برون دانشکده ای و با توجه به  هدف اصلی کتابخانه  ادبیات که امکان دسترسی سریع   و بازیابی اطلاعات منابع چاپی و الکترونیکی در کوتاه ترین زمان ممکن برای پژوهشگران و اندیشمندان است و نظر به قابلیت های کتابخانه  پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا(س)... ادامه »
22
انتصاب خانم دکتر سعیده دست آموز به سمت مدیرمرکز همکاری با انستیتو زبان روسی پوشکین
چکیده: سرکار خانم دکتر سعیده دست آموز انتصاب سرکارعالی به سمت مدیر مرکز همکاری با انستیتو زبان روسی پوشکین، پیرو امضای تفاهم نامه بین انستیتو دولتی زبان روسی پوشکین و دانشگاه الزهراء سلام الله علیها و نیز مذاکرات انجام شده در خصوص افتتاح مرکز همکاری با این موسسه دولتی در دانشگاه را تبریک می گوییم. امید است با پشتکار و تلاش بتوانید فرصت های خوبی برای گروه... ادامه »
20
درخشش دانشجویان کارشناسی مترجمی زبان فرانسه در کنکور ارشد 96
چکیده: امسال هم مثل سال های پیشین دانشجویان گروه زبان و مترجمی فرانسه دانشگاه الزهراء سلام الله علیها در کنکور ارشد 1396 خوش درخشیدند و حائز رتبه های برتر شدند. به همه این عزیزان تبریک میگوییم.  اسامی این دانشجویان و رتبه های آنان :  -فاطمه خزانی   رتبه 6 مترجمی فرانسه -فرزانه نورایی رتبه 12 مترجمی فرانسه -زینب زارع رتبه 13 مترجمی... ادامه »
01
جلسه معرفی و نقد کتاب مرا تا مردن ادامه بده اثر علی خاکی
چکیده: این جلسه در روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۶ در تالار حافظ دانشکده ادبیات برگزار شد. این جلسه به همت بسیج اساتید دانشگاه الزهرا(س) و با حضور استادان گروه ادبیات فارسی خانم ها دکتر صلاحی مقدم، دکتر فاضلی، دکتر فقیه ملک مرزبان، دکتر یگانه و آقای دکتر علامی و  استادان گروه زبان شناسی خانم ها دکتر قطره، دکتر نوربخش و دکتر عباسی برگزار شد. خانم دکتر مشکین... ادامه »
01
گزارش خبرنگار روسی خانم آیدا سوبلوا در مورد دانشگاه الزهرا و گروه زبان روسی و نیز مشروح مصاحبه ایشان با دکتر سعیده دست آموز
چکیده: این گزارش به زبان روسی از شبکه رادیویی روسی زبان پخش شده و در لیک زیر قابل مشاهده و استماع به زبان روسی است: http://parstoday.com/ru/news/iran-i66156 هم چنین توسط خانم مهناز درویشی دانشجوی ورودی 93 گروه زبان روسی دانشکده ادبیات از روسی به فارسی ترجمه شده است. متن کامل گزارش به شرح زیر است: شهر زنان جدی  امروزه در ایران داشتن تحصیلات عال... ادامه »
27
بازدید اساتید و دانشجویان گروه انگلیسی از آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز
چکیده: جمعی از اساتید و دانشجوان کارشناس ارشد گروه زبان انگلیسی در روز سه شنبه 26 اردیبهشت از آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز بازدید کردند. در این بازدید، از بخش های مختلف این مرکز و تجهیزاتی از جمله fMRI، EEG، FNIRS و TMS  بازدید شد و کارشناسان مربوطه توضیحاتی را راجع به پیشینه، چگونگی کار، و کاربرد هر یک از تجهیزات مزبور در تحقیقات روانشناسی و عصب شن... ادامه »
27
 بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان فارسی در دانشکده ادبیات
چکیده: مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی روز دوشنبه 25 اردیبهشت  با حضور استادان گروه  زبان واد بیات فارسی و رئیس محترم دانشکده ادبیات سرکار خانم دکتر قهرمانی قاجار و معاون محترم آموزشی دانشکده سرکار خانم دکتر نوربخش و دانشجویان رشته زبان وادبیات فارسی در تالار حافظ برگزار شد. برنامه با مقدمه ای از شاهنامه توسط مجری آغازشد  سپس جناب &n... ادامه »
صفحه 1 از 4اولين   قبلي   [1]  2  3  4  بعدي   آخرين   
جستجو اخبار