شنبه 07 اسفند 1395
اخبار دانشکده
04
کرسی ترویجی خانم دکتر قهرمانی با عنوان: زن در کتاب های آموزش زبان انگلیسی و ادبیات پایداری
چکیده: در حالی که دو نوع آمریکایی و بریتانیایی زبان انگلیسی وجود دارد، چرا نباید نوع سومی از این زبان وجود داشته باشد؟  ویا حتی چندین نوع زبان انگلیسی؟ این دیدگاه البته اهمیت نظری و روش شناسانه ی تحصیلی خاص خود را دارد. اگرچه آمریکایی ها و استرالیایی ها زبان انگلیسی را از مردم بریتانیا گرفته اند اما هرگز اهمیتی برای استاندارد های انگلیسی قائل نبوده ا... ادامه »
02
شرکت اعضای هیئت علمی گروه زبان روسی در وبینار تخصصی دانشگاه دولتی مسکو
چکیده: روز چهارشنبه مورخ 27/11/ 95 اعضای هیئت علمی گروه زبان روسی سرکار خانم دکتر سعیده دست آموز، سرکار خانم ناهیده کلاشی و سرکار خانم زینب صادقی در اولین برنامه از مجموعه وبینارهای دانشکده ادبیات دانشگاه دولتی مسکو (لامانوسف ) شرکت کردند. در این نشست علمی دکتر فیودور ایوانویچ پانکف دانشیار گروه زبانشناسی آموزشی و تئوری تدریس زبان روسی به عنوان زبان خارجی... ادامه »
25
برگزاری اولین کرسی ترویجی با محوریت زن و سبک زندگی ایرانی-اسلامی
چکیده:   سرکار خانم دکتر فهیمه پارسائیان عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات انگلیسی، کرسی ترویجی خود را با محوریت زن و سبک زندگی ایرانی-اسلامی در آموزش زبان انگلیسی: چالش های پیش روی مدرسان و فراگیران، در تاریخ 19 بهمن ساعت 11تا 13 در تالار حافظ دانشکده ادبیات برگزار کردند. در این کرسی ابتدا به این قضیه اشاره شد که از یک سو نگاه ابزاری و سطحی نگرانه به... ادامه »
24
بانو نمی یابمت ولی در کنار تو گریه مرسوم است مگر می شود پهلوی تو بود و شکسته نبود...
چکیده:
17
جلسه هم اندیشی ارزیابی و کارنامه عملکرد دانشکده با حضور هیئت رئیسه و همکاران دانشکده
چکیده: این هم اندیشی پر نشاط در روز شنبه 16 بهمن ماه با حضور کارمندان و هیئت رئیسه دانشکده با قرائت سوره ی مبارکه شمس در تالار حافظ برگزارشد. در ابتدا سرکار خانم دکتر قهرمانی رئیس محترم دانشکده ضمن پاسداشت مجاهدت های شهیدان آتش نشان حادثه پلاسکو  ایام خجسته و پر خیر دهه فجر را تبریک گفتند.  ایشان با ذکر سخنانی گران بها از امام علی علیه ا... ادامه »
17
حکایت این روزهای ما و سی و هشتمین سال گشت پیروزی انقلابمان
چکیده:
11
حضور فعال نمایندگان پژوهشی دانشکده ادبیات در کارگاه آیین نامه های پژوهشی دانشگاه
چکیده: روز چهارشنبه ششم بهمن ماه ساعت 12-8 کارگاه آشنایی با جایگاه آئین نامه های پژوهشی در سامانه گلستان در تالار اندیشه ساختمان خوارزمی برگزار شد. نکته جالب توجه در  این کارگاه حضور معاون محترم پژوهشی دانشکده به همراه نمایندگان محترم پژوهشی گروه ها، مدیر محترم گروه انگلیسی و کارشناسان محترم بخش ترفیع - ارتقا و پژوهش دانشکده بود. تجارب، تخصص و تسلط ع... ادامه »
04
دیدار جمعی از استادان دانشکده ادبیات با دکتر ویسنچی دوبروروکا
چکیده: در تاریخ 10/28/ 95 آقای دکتر ویسنچی دوبروروکا، استاد تاریخ و زبان فارسی میانه دانشگاه برازیلیا از کشور برزیل، مهمان دانشکده ادبیات دانشگاه الزهرا(س) بودند. در نشستی که با حضور ایشان و استادان گروه‌های مختلف دانشکده از جمله دکتر فریده حق‌بین و دکتر ماندانا نوربخش از گروه زبان‌‌شناسی، دکتر سهیلا صلاحی‌مقدم از گروه زبان و ادب... ادامه »
03
 نشست تخصصی با حضور عضو هیأت علمی دانشگاه هانکوک کره جنوبی در دانشکده ادبیات
چکیده: در تاریخ 95/10/25 آقای دکتر دال سونگ یو، استاد گروه فارسی دانشگاه مطالعات خارجی هانکوک، واقع در سئول از قسمت‌های مختلف دانشگاه الزهرا(س) از جمله دانشکده ادبیات و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان (آزفا) بازدید کردند. ایشان که به دعوت دکتر کریمی، مدیر مرکز آزفا، به دانشگاه الزهرا(س) آمده بودند در جلسه مشترکی  با حضور خان... ادامه »
18
حضور دکتر محمد الشاوش از دانشگاه تونس در دانشکده ادبیات
چکیده: روز شنبه 18 دی ماه 1395 آقای دکتر محمد الشاوش استاد رشته زبان شناسی دانشگاه تونس به دعوت خانم دکتر مشکین فام عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات عربی و دکتر حق بین عضو هیئت علمی گروه زبان شناسی(و سردبیر مجله زبان پژوهی) در دفتر ریاست دانشکده ادبیات حضور یافتند. در این جلسه خانم ها دکتر قهرمانی رئیس محترم دانشکده، دکتر نوربخش معاون محترم آموزشی دانشکده... ادامه »
30
پذیرش مقاله ISI دست آورد پژوهشی از پایان نامه ی ارشد زبان انگلیسی
چکیده: مقاله معتبر علمی که دست آورد ارزشمند پژوهشی است از پایان نامه ی خانم فرنوش راشد، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، به عنوان اثر مشترک آقای دکتر میرحسینی(راهنما)، خانم دکتر سازور(مشاور) و خانم راشد برای چاپ در مجلۀ  Compare پذیرفته شد. این مجله که در ISI (Web of Science) نمایه شده است و توسط انتشارات Taylor & Francis چاپ می شود... ادامه »
28
موفقیت دانشکده ادبیات در دستیابی به هدف کلان اختصاصی برنامه عملیاتی سال95 "خواهرخواندگی" با انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه الزهرا(س) و دانشگاه گرونوبل آلپ فرانسه
چکیده: جناب آقای دکتر محمد رحیم احمدی مدیر محترم گروه فرانسه و خانم ها دکتر عاطفه نوارچی و دکتر شراره چاوشیان از اعضای محترم هیئت علمی گروه فرانسه دانشکده ادبیات می بالد که در سنگر خود سربازان گمنامی دارد که مجاهدانه با پشتوانه ی ایمان و عمل راستین و با توکل به قادر متعال، چشم انداز پیشرفت در سایه ی برنامه عملیاتی دانشکده ترسیم می نمایند و با پی گیر... ادامه »
24
حضور شاعر و اندیشمند الجزایری جناب آقای الیزید دیب در نشست علمی گروه فرانسه
چکیده: روز سه شنبه 23 آذرماه 1395 نشستی با حضور آقای الیزید دیب، شاعر، رمان نویس، روزنامه نگار و عضو انجمن نویسندگان الجزایر و همچنین کاردار اول سفارت الجزایر در دانشکده ادبیات برگزار شد. دانشجویان ارشد و کارشناسی گروه فرانسه در این گردهمایی شرکت کردند. جلسه با معرفی بیوگرافی کوتاهی از  این شخصیت ادبی الجزایری از طرف خانم دکتر ناهید جلیلی مرند عضو هی... ادامه »
24
نشست مشترک گروه زبان و ادبیات عربی با ادبای الجزایری به مناسبت هفته فرهنگی الجزایر در ایران
چکیده: نشست فرهنگی ادبی روز سه شنبه مورّخ 22 آذر ماه 1395 با حضور اساتید، شخصیت ها و دانشجویان رشته عربی به همت گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه الزهرا(س) و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در تالار حافظ دانشکده ادبیات برگزار شد.  در این مراسم بعد از تلاوت قرآن توسط قاری بین المللی الجزایری حاضر در جلسه، خانم دکتر خزعلی رئیس محترم دانشگاه الزهرا(س) ضمن ... ادامه »
23
 چاپ دو مقاله  ISI حاصل از پروژه های کلاسی دانشجویان ارشد زبان انگلیسی
چکیده: مقالات خانم ها خداکرمی و اباذری از فارغ التحصیلان رشته آموزش زبان انگلیسی در دو مجله نمایه شده در (ISI (Web of Science به چاپ رسید. پژوهش های منعکس شده در این مقالات مربوط به دو درس سمینار و جامعه شناسی زبان است که توسط آقای دکتر سید عبدالحمید میرحسینی در مقطع کارشناسی ارشد این رشته در سال تحصیلی 94-93 ارائه شد. یکی از این دو مقاله به عنوان اثر م... ادامه »
17
کسب بالاترین امتیاز وزارت علوم توسط مجله زبان پژوهی دانشکده ادبیات از بین مجلات دانشگاه
چکیده: باید اهل علم در محیط دانشگاه به تولید علم با نگاه مبتکرانه و سازنده بپردازند.(مقام معظم رهبری مدظله العالی) این روزها که حجم عظیمی از نیازهای اطلاعاتی پژوهشگران با مراجعه به مجله های علمی مرتفع می شود، تولید محتوا و ساماندهی مجلات معتبر جزء اهداف دانشگاه الزهرا(س) است. کسب بالاترین امتیازبندی وزارت علوم از بین هفده مجله علمی پژوهشی دانشگاه ا... ادامه »
07
سخنرانی دکتر رئیفه ابو رأس در دانشکده ادبیات
چکیده: روز دوشنبه 6 آذرماه 1395 جلسه سخنرانی خانم دکتر رئیفه ابو راس از کشور سوریه(استاد مدعو گروه عربی) و متخصص در ادبیات عرفانی و تصوف با موضوع  معانی اشراقی در شعر سهروردی(المعانی الاشراقیه فی اشعار سهروردی) توسط گروه عربی برگزار شد. طی این سخنرانی که اعضای هیئت علمی و دانشجویان گروه عربی در آن حضور داشتند، استاد جلوه های اشراقی در شعر این شاعر و ... ادامه »
24
حضور خانم دکتر دست آموز در کنگره بین المللی زبان و ادبیات در مشهد
چکیده: کنگره بین المللی زبان و ادبیات روز 15 مهرماه 1395 در دانشگاه بین المللی امام رضا واقع در مشهد مقدس برگزار شد. در ابتدا دکتر مهران بیغمی رئیس دانشگاه فرهنگیان شهید مفتح شهر ری و ریاست کنگره به ایراد سخنرانی در رابطه با ادبیات آیینی و عاشورایی پرداختند، سپس دکتر علیرضا حسینی مشاور دانشگاه بجنورد و دبیرعلمی در رابطه با پل ارتباط و تفاهم میان ملت ها ای... ادامه »
24
حضور خانم دکتر فاطمه اکبری زاده در کنفرانس علمی بین المللی با عنوان « جائزة السبط الدولي للإبداع الفکري» در عراق
چکیده: کنفرانس علمی بین المللی با عنوان « جائزة السبط الدولي للإبداع الفکري» به همت دانشکده اسلامی دانشگاه نجف اشرف در عراق در تاریخ 14 مهرماه 1395(سوم محرم 1438هـ) برگزار شد. در این گردهمایی علمی محققان و صاحب نظران بیشماری از کشورهای مختلف همچون عراق، ایران، امریکا، چین، لبنان و المغرب مقالات علمی و پژوهشی ارائه دادند که از این بین سهم ایران... ادامه »
19
انتصاب خانم دکتر قهرمانی به سمت مسئول بسیج اساتید دانشگاه الزهرا(س)
چکیده: "بسیج به معنای حضور و آمادگی در همان نقطه ایست که انسان و قرآن و امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف و این انقلاب مقدس به آن نیازمند است "        امام خامنه ای مدظله العالی سرکار خانم دکتر سوسن قهرمانی قاجار بسیج اقیانوسی است از علم ؛ مجاهدت و معرفت . تعهد ، تخصص و تلاش های مجاهدانه و خالصانه جناب­عالی در امر اع... ادامه »
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين   
جستجو اخبار