دوشنبه 04 بهمن 1395
اخبار دانشکده
03
 نشست تخصصی با حضور عضو هیأت علمی دانشگاه هانکوک کره جنوبی در دانشکده ادبیات
چکیده: در تاریخ 95/10/25 آقای دکتر دال سونگ یو، استاد گروه فارسی دانشگاه مطالعات خارجی هانکوک، واقع در سئول از قسمت‌های مختلف دانشگاه الزهرا(س) از جمله دانشکده ادبیات و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان (آزفا) بازدید کردند. ایشان که به دعوت دکتر کریمی، مدیر مرکز آزفا، به دانشگاه الزهرا(س) آمده بودند در جلسه مشترکی  با حضور خان... ادامه »
18
حضور دکتر محمد الشاوش از دانشگاه تونس در دانشکده ادبیات
چکیده: روز شنبه 18 دی ماه 1395 آقای دکتر محمد الشاوش استاد رشته زبان شناسی دانشگاه تونس به دعوت خانم دکتر مشکین فام عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات عربی و دکتر حق بین عضو هیئت علمی گروه زبان شناسی(و سردبیر مجله زبان پژوهی) در دفتر ریاست دانشکده ادبیات حضور یافتند. در این جلسه خانم ها دکتر قهرمانی رئیس محترم دانشکده، دکتر نوربخش معاون محترم آموزشی دانشکده... ادامه »
30
پذیرش مقاله ISI دست آورد پژوهشی از پایان نامه ی ارشد زبان انگلیسی
چکیده: مقاله معتبر علمی که دست آورد ارزشمند پژوهشی است از پایان نامه ی خانم فرنوش راشد، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، به عنوان اثر مشترک آقای دکتر میرحسینی(راهنما)، خانم دکتر سازور(مشاور) و خانم راشد برای چاپ در مجلۀ  Compare پذیرفته شد. این مجله که در ISI (Web of Science) نمایه شده است و توسط انتشارات Taylor & Francis چاپ می شود... ادامه »
28
برپایی جشن میلاد پیامبر مهربانی ها و امام خوبی ها در دانشکده ادبیات
چکیده: تو میر عشقی عاشقان بسیار داری پیغمبری با جان عاشق کار داری  ولادتت آغاز تمام خوبی هاست ... نامت که بر زبان جاری می شود در پاییزی ترین روزهای سال ، این جا در دانشکده  ادبیات  ، بهاری ترین  رویش ها  را تجربه می کنیم ... اصلا یادتان نظم فصل ها را نیز به هم می ریزد ... این جا دختران مان با یادتان گل های بی خزان و همیشه بها... ادامه »
28
موفقیت دانشکده ادبیات در دستیابی به هدف کلان اختصاصی برنامه عملیاتی سال95 "خواهرخواندگی" با انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه الزهرا(س) و دانشگاه گرونوبل آلپ فرانسه
چکیده: جناب آقای دکتر محمد رحیم احمدی مدیر محترم گروه فرانسه و خانم ها دکتر عاطفه نوارچی و دکتر شراره چاوشیان از اعضای محترم هیئت علمی گروه فرانسه دانشکده ادبیات می بالد که در سنگر خود سربازان گمنامی دارد که مجاهدانه با پشتوانه ی ایمان و عمل راستین و با توکل به قادر متعال، چشم انداز پیشرفت در سایه ی برنامه عملیاتی دانشکده ترسیم می نمایند و با پی گیر... ادامه »
24
حضور شاعر و اندیشمند الجزایری جناب آقای الیزید دیب در نشست علمی گروه فرانسه
چکیده: روز سه شنبه 23 آذرماه 1395 نشستی با حضور آقای الیزید دیب، شاعر، رمان نویس، روزنامه نگار و عضو انجمن نویسندگان الجزایر و همچنین کاردار اول سفارت الجزایر در دانشکده ادبیات برگزار شد. دانشجویان ارشد و کارشناسی گروه فرانسه در این گردهمایی شرکت کردند. جلسه با معرفی بیوگرافی کوتاهی از  این شخصیت ادبی الجزایری از طرف خانم دکتر ناهید جلیلی مرند عضو هی... ادامه »
24
نشست مشترک گروه زبان و ادبیات عربی با ادبای الجزایری به مناسبت هفته فرهنگی الجزایر در ایران
چکیده: نشست فرهنگی ادبی روز سه شنبه مورّخ 22 آذر ماه 1395 با حضور اساتید، شخصیت ها و دانشجویان رشته عربی به همت گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه الزهرا(س) و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در تالار حافظ دانشکده ادبیات برگزار شد.  در این مراسم بعد از تلاوت قرآن توسط قاری بین المللی الجزایری حاضر در جلسه، خانم دکتر خزعلی رئیس محترم دانشگاه الزهرا(س) ضمن ... ادامه »
23
 چاپ دو مقاله  ISI حاصل از پروژه های کلاسی دانشجویان ارشد زبان انگلیسی
چکیده: مقالات خانم ها خداکرمی و اباذری از فارغ التحصیلان رشته آموزش زبان انگلیسی در دو مجله نمایه شده در (ISI (Web of Science به چاپ رسید. پژوهش های منعکس شده در این مقالات مربوط به دو درس سمینار و جامعه شناسی زبان است که توسط آقای دکتر سید عبدالحمید میرحسینی در مقطع کارشناسی ارشد این رشته در سال تحصیلی 94-93 ارائه شد. یکی از این دو مقاله به عنوان اثر م... ادامه »
17
کسب بالاترین امتیاز وزارت علوم توسط مجله زبان پژوهی دانشکده ادبیات از بین مجلات دانشگاه
چکیده: باید اهل علم در محیط دانشگاه به تولید علم با نگاه مبتکرانه و سازنده بپردازند.(مقام معظم رهبری مدظله العالی) این روزها که حجم عظیمی از نیازهای اطلاعاتی پژوهشگران با مراجعه به مجله های علمی مرتفع می شود، تولید محتوا و ساماندهی مجلات معتبر جزء اهداف دانشگاه الزهرا(س) است. کسب بالاترین امتیازبندی وزارت علوم از بین هفده مجله علمی پژوهشی دانشگاه ا... ادامه »
17
دو روز پایانی هفته پژوهش در دانشکده
چکیده: روز سه شنبه 16 آذرماه ساعت 8 صبح خانم دکتر لادن معتمدی عضو هیئت علمی گروه فرانسه سخنرانی خود را با عنوان: ریخت شناسی داستان های مینیمالیستی در تالار حافظ برگزار کرد. مینی مالیسم یک جریان انتقادی، هنری، ادبی است که فشردگی و ایجاز از اصول اساسی آن به شمار می رود. در این تحلیل به بررسی پدیده مینی مالیسم پرداخته شد و روشن شد که این شیوه ی هنری چیس... ادامه »
16
تبریک به پژوهشگران برتر دانشکده ادبیات در هفته پژوهش
چکیده: اگر ژرف یابی و پژوهش نباشد نتیجه اش یکجا ایستادن، درجازدن و با دنیای پیرامون خود به تدریج بیگانه تر شدن است. (مقام معظم رهبری مدظله العالی) علم با هدایت ایمان و عواطف صحیح و معرفت روشن بینانه معجزه می کند. خدای متعال را شاکریم که در دانشکده ادبیات  شاهد ظهور این معجزه ها هستیم که زمینه ساز تولید، پرورش و ماندگاری روح نوآوری و پژوهش در کالبد... ادامه »
16
نشاط روزهای دیگر از هفته پژوهش در دانشکده
چکیده: سخنرانی دکتر فاطمه اکبری زاده عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات عربی با عنوان: عاشورا در آیینه انتقادی شعر عربی در ساعت 8-10 روز یکشنبه 14 آذر ماه در تالار حافظ دانشکده ادبیات دانشگاه الزهراء(س) برگزار شد. بعد از مرور پیشینه شعر عاشورایی در ادبیات عرب، مؤلفه های تحلیل گفتمان در شعر بررسی شد و گفتمان انتقادی دعبل علی الخزاعی در نقد ایدئولوژی سلطه و ب... ادامه »
13
اولین روز هفته پژوهش در دانشکده
چکیده: صبح روز شنبه 13 آذرماه 1395 سرکار خانم دکتر سعیده دست آموز عضو هیئت علمی گروه زبان روسی سخنرانی خود را به مناسبت هفته پژوهش و با موضوع: بررسی نفش آثار و افکار میخاییل لرمانتف بر زبان وادبیات روسی در تالار حافظ دانشکده ادبیات انجام دادند. ایشان در مورد نویسنده معروف قرن نوزدهم روسیه میخاییل لرمانتف و موضوعات اصلی اشعار این شخصیت ادبی مهم د... ادامه »
07
سخنرانی دکتر رئیفه ابو رأس در دانشکده ادبیات
چکیده: روز دوشنبه 6 آذرماه 1395 جلسه سخنرانی خانم دکتر رئیفه ابو راس از کشور سوریه(استاد مدعو گروه عربی) و متخصص در ادبیات عرفانی و تصوف با موضوع  معانی اشراقی در شعر سهروردی(المعانی الاشراقیه فی اشعار سهروردی) توسط گروه عربی برگزار شد. طی این سخنرانی که اعضای هیئت علمی و دانشجویان گروه عربی در آن حضور داشتند، استاد جلوه های اشراقی در شعر این شاعر و ... ادامه »
26
نشست دانشجویان غیر ایرانی با حضور هیات رئیسه دانشکده ادبیات
چکیده: نشست دانشجویان غیر ایرانی دانشکده ادبیات با حضور هیأت رئیسه دانشکده و همکاران واحد­های آموزشی، پژوهشی و اداری، روزچهارشنبه 26 آبان ماه در تالار حافظ برگزار شد. جلسه با قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط سرکار خانم دعا بلوی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی از کشور سوریه آغاز گردید. در ابتدای جلسه سرکار خانم دکتر سوسن قهرمانی قاجار رئیس دا... ادامه »
24
حضور خانم دکتر دست آموز در کنگره بین المللی زبان و ادبیات در مشهد
چکیده: کنگره بین المللی زبان و ادبیات روز 15 مهرماه 1395 در دانشگاه بین المللی امام رضا واقع در مشهد مقدس برگزار شد. در ابتدا دکتر مهران بیغمی رئیس دانشگاه فرهنگیان شهید مفتح شهر ری و ریاست کنگره به ایراد سخنرانی در رابطه با ادبیات آیینی و عاشورایی پرداختند، سپس دکتر علیرضا حسینی مشاور دانشگاه بجنورد و دبیرعلمی در رابطه با پل ارتباط و تفاهم میان ملت ها ای... ادامه »
24
حضور خانم دکتر فاطمه اکبری زاده در کنفرانس علمی بین المللی با عنوان « جائزة السبط الدولي للإبداع الفکري» در عراق
چکیده: کنفرانس علمی بین المللی با عنوان « جائزة السبط الدولي للإبداع الفکري» به همت دانشکده اسلامی دانشگاه نجف اشرف در عراق در تاریخ 14 مهرماه 1395(سوم محرم 1438هـ) برگزار شد. در این گردهمایی علمی محققان و صاحب نظران بیشماری از کشورهای مختلف همچون عراق، ایران، امریکا، چین، لبنان و المغرب مقالات علمی و پژوهشی ارائه دادند که از این بین سهم ایران... ادامه »
19
انتصاب خانم دکتر قهرمانی به سمت مسئول بسیج اساتید دانشگاه الزهرا(س)
چکیده: "بسیج به معنای حضور و آمادگی در همان نقطه ایست که انسان و قرآن و امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف و این انقلاب مقدس به آن نیازمند است "        امام خامنه ای مدظله العالی سرکار خانم دکتر سوسن قهرمانی قاجار بسیج اقیانوسی است از علم ؛ مجاهدت و معرفت . تعهد ، تخصص و تلاش های مجاهدانه و خالصانه جناب­عالی در امر اع... ادامه »
10
نمایشگاه تازه های کتاب در کتابخانه کوثر
چکیده: نمایشگاه تازه های کتاب فارسی، انگلیسی، زبان شناسی:95/6/31 الی 95/7/3( کتاب های فارسی، زبان شناسی و زبان انگلیسی) نمایشگاه  تازه های کتاب عربی :95/7/4  الی 95/7/6 نمایشگاه تازه های کتاب روسی و فرانسه :95/7/7 الی 95/7/11 نمایشگاه تازه های کتاب کتابخانه تخصصی تاریخ (در محل کتابخانه تخصصی تاریخ):95/6/31 الی 11/7 /95
06
رونمایی از ترجمه کتاب خانواده خورشید به زبان فرانسه توسط دکتر نوارچی و دکتر معتمدی در خبرگزاری تسنیم
چکیده:  مراسم رونمایی از ترجمه کتاب "خانواده خورشید" به زبان فرانسه با حضور حجت الاسلام و المسلمین مشکوری مدیر کانون خورشید، حجت الاسلام و المسلمین حامد کاشانی معاون آموزشی و پژوهشی این کانون، دکتر نوارچی و دکترمعتمدی مترجمین اثر و خانم ها محدثه کاوند و الهام مهرزادکیا دانش آموختگان گروه فرانسه صبح دیروز، 5 مهرماه درخبرگزاری تسنیم برگزار شد. حج... ادامه »
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين   
جستجو اخبار