پنجشنبه 03 فروردين 1396
اخبار دانشکده
25
پیام تبریک به مناسبت انتخاب دانشگاه الزهرا در زمره 16 دانشگاه برتر مورد حمایت وزارت علوم
چکیده:
25
پیام تبریک هیئت رئیسه دانشکده به مناسبت بهار 1396
چکیده: به نام خدای  بهار و باران ... به یمن بودنت ذره ذره نور می شویم و قطره قطره حضور ... و چه زیباست محول شدن بهار و دل ها با یادت بانو ! حـال که جهان  به تدریج در قلمرو بهار گام می نهد و  زمین و زمان پر از عطر و تپش های گل یاس شده است برای شما که  صبورانه و پرتلاش در دانشگاهی که متبرک است به نام بانوی گل و آیینه و لبخند ، خدمت می... ادامه »
25
دورهمی صمیمانه هیئت رئیسه و اعضای هیئت علمی و همکاران دانشکده ادبیات
چکیده: به نام خدای  بهار و باران ... به یمن بودنت ذره ذره نور می شویم و قطره قطره حضور ... و چه زیباست محول شدن بهار و دل ها با یادت بانو ! روز سه شنبه 24 اسفنمد ماه 1395 مطابق هر ساله دانشکده ادبیات، دورهمی پایان سال با حضور سرکار خانم دکتر خزعلی، خانم دکتر رستم پور، هیئت رئیسه دانشکده، اعضای هیئت علمی و همکاران دانشکده در تالار حافظ برگزار شد. ... ادامه »
22
تبریک دانشکده ادبیات به خانم دکتر مهناز ملانظری
چکیده: انتصاب شایسته حضرت عالی ، به سمت سرپرست  دانشگاه الزهرا(س) که بیانگر توانایی مدیریتی و تجربیات ارزشمندتان است را تبریک و تهنیت عرض می نماییم .  از درگاه خدای متعال توفیق روزافزونتان را در راستای اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی و تعالی دانشگاه الزهرا(س) خواستاریم .  
22
خدا قوت به خانم دکتر انسیه خزعلی
چکیده: حال که زمین در آستانه ی بهار گام می نهد ... نفس تازه می کنیم با  شکوفا شدن گل های پرطراوت علم ، دانش و ایمان  در گلستان دانشگاه الزهرا (س) که به بار نشسته اند به دستان پر مهر شما ! باغبان که مهربان باشد و کاربلد ؛  به هر شاخه صد ها گل به ثمر نشیند !  بدون شک بالندگی و اعتلای دانشگاه الزهرا(س) در تمامی عرصه ها ، طی سا ل های ... ادامه »
22
جشنواره تئاتر دانشجویی به زبان روسی
چکیده: این جشنواره روز شنبه 21 اسفند در سالن دکتر تورانی دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد. در این جشنواره که با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) و انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی برگزار گردید، پنج گروه تئاتر از دانشگاه­ های الزهرا(س)، شهید بهشتی و دانشگاه تربیت مدرس شرکت داشتند. دانشگاه الزهرا(س) با سه گروه تئاتر هبوط (بر اساس نمایشنامه گومیلیو... ادامه »
22
نمایشگاه سفره هفت c توسط دانشجویان گروه روسی
چکیده: روز 17 اسفند ماه سال 1395 نمایشگاه "سفره هفت c" در طبقه دوم دانشکده ادبیات، مقابل  گروه زبان روسی به همت اعضای انجمن علمی – دانشجویی زبان روسی و تحت نظارت سرکار خانم دکتر دست آموز استاد مشاور این انجمن برگزار شد. در این نمایشگاه که با هدف آشنایی دانشجویان با واژگان جدید و توجه به سنت های ملی در آموزش زبان برگزار شد هرکدام از دانشجویان هف... ادامه »
17
کرسی ترویجی خانم دکتر هدیه تقوی با عنوان: چالش سنت با دین در عصر نبوی
چکیده: کرسی ترویجی خانم دکتر هدیه تقوی با عنوان" چالش سنت با دین در عصر نبوی" در 16 اسفند 95 در تالار حافظ دانشکده ادبیات با حضور آقای دکتر بارانی دبیر جلسه و خانم دکتر بختیاری از دانشگاه الزهرا(س) و آقای دکتر ظریفیان از دانشگاه تهران به عنوان ناقدین جلسه برگزار شد. در این کرسی با دوره بندی عصر نبوی به مکی و مدنی, نحوه مقاومت و چالش سنت های اجتماعی در برا... ادامه »
16
کارگاه " تدبر در قرآن با نیم نگاهی به زبان ها"
چکیده: هر باری که شما با قرآن نشست و برخاست کنید، یک پرده ازپرده های جهالت شما برداشته می شود؛ یک چشمه از چشمه های نورانیت دل شما گشایش پیدا می کند و جاری می شود. مقام معظم رهبری مد ظله العالی. دانشکده ادبیات با همکاری مشترک مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران و بسیج اساتید دانشگاه الزهرا(س)، در راستای ترجمه، تولید و تبیین علوم زبانی مبتنی بر ... ادامه »
16
کرسی ترویجی خانم دکتر معتمدی با عنوان: زبان پیامک، مزایا و معایب
چکیده: کرسی نقد ترویجی خانم دکتر معتمدی عضو هیئت علمی گروه فرانسه با عنوان: زبان پیامک، مزایا و معایب در روز دوشنبه 9 اسفند ماه 1395 در تالار حافظ با حضور آقای دکتر احمدی به عنوان دبیر جلسه و منتقدین خانم دکتر شراره چاوشیان و خانم دکتر نسرین دفترچی برگزار شد. با همگانی شدن استفاده از تلفن همراه سرویس پیام کوتاه نیز به عنوان وسیله ارتباطی کم هزینه و سریع ... ادامه »
15
کرسی ترویجی آقای دکتر بارانی با عنوان: مدیریت فرمانروایی آل بویه بسترساز فرایند انحطاط و سقوط آنان
چکیده:     کرسی نقد ترویجی آقای دکتر محمدرضا بارانی با عنوان «مدیریت فرمانروایی آل بویه بسترساز فرایند انحطاط و سقوط آنان» در روز دوشنبه نهم اسفند 1395 در تالار حافظ دانشکده ادبیات دانشگاه الزهرا(س) با حضور استادان و دانشجویان برگزار شد. هم چنین سرکار خانم دکتر بختیاری به عنوان دبیر جلسه و آقای دکتر عباس احمدوند از دانشگاه شهید بهشت... ادامه »
14
برگزاری کارگاه آموزشی" Genre، Gender،جنسیت : مشکلات یک ترجمه "
چکیده: خانم دکتر شریف از گروه مترجمی زبان فرانسه در روز چهارشنبه 11 اسفند در دانشکده ادبیات کارگاهی با عنوان « Genre، Gender،جنسیت : مشکلات یک ترجمه » برگزار کرد که در آن به بررسی مفهوم جنسیت و نیز ترجمه‌ی آن در فرانسه و فارسی پرداخته شد. در حالی که واژه‌ی انگلیسی Gender «به مثابه جنبه‌های روانشناختی، اجتماعی، فرهنگی مرد ب... ادامه »
10
تبریک به خانم دکتر خدیجه کریمی علویجه
چکیده: امروز در هیاهوی رسانه های مدرن، خدمت در عرصه های فرهنگی، آن هم در دانشگاهی مزین به نام و برکات حضور معنوی حضرت زهرا(سلام الله علیها)، توفیقی بس عظیم است. خدای را شاکریم از انتخاب شایسته و حضور مؤثرتان در سرپرستی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س)، ان شاءالله در پرتو الطاف الهی و توانمندی های ارزشمند خود، همواره در اعتلای اندیشه و ارتقای علم... ادامه »
09
به بهانه بهار ، همراه با  تازه های بوستان کتاب کتابخانه کوثر
چکیده: حال که زمین در آستانه حیات دوباره اش  نفس تازه می کند به بهانه ی قدوم مبارک بهار به منظور آشنایی دانشجویان با تازه های کتاب کتابخانه کوثر  نمایشگاه تازه های کتاب از تارخ 4 اسفند ماه تا 8 اسفند ماه 1395 درکتابخانه برگزار گردید . 
08
کرسی ترویجی خانم دکتر چاوشیان با عنوان: از فلوبر تا رمان نو
چکیده: کرسی نقد ترویجی با عنوان از فلوبر تا رمان نو و با محتوای بررسی تاثیر گوستاو فلوبر بر پیدایش ادبیات داستانی مدرن قرن 20 فرانسه در تاریخ 7 اسفند از ساعت 13 تا 15 در سالن حافظ دانشکده ادبیات با ارائه دکتر شراره چاوشیان، استادیار و عضو هیئت علمی گروه فرانسه، برگزار شد. ارائه دهنده در جهت تاکید بر وجه افتراق فلوبر با نویسندگان سنتی، و وجه اشتراک او... ادامه »
04
کرسی ترویجی خانم دکتر قهرمانی با عنوان: زن در کتاب های آموزش زبان انگلیسی و ادبیات پایداری
چکیده: در حالی که دو نوع آمریکایی و بریتانیایی زبان انگلیسی وجود دارد، چرا نباید نوع سومی از این زبان وجود داشته باشد؟  ویا حتی چندین نوع زبان انگلیسی؟ این دیدگاه البته اهمیت نظری و روش شناسانه ی تحصیلی خاص خود را دارد. اگرچه آمریکایی ها و استرالیایی ها زبان انگلیسی را از مردم بریتانیا گرفته اند اما هرگز اهمیتی برای استاندارد های انگلیسی قائل نبوده ا... ادامه »
02
شرکت اعضای هیئت علمی گروه زبان روسی در وبینار تخصصی دانشگاه دولتی مسکو
چکیده: روز چهارشنبه مورخ 27 بهمن ماه 1395 اعضای هیئت علمی گروه زبان روسی سرکار خانم دکتر سعیده دست آموز، سرکار خانم ناهیده کلاشی و سرکار خانم زینب صادقی در اولین برنامه از مجموعه وبینارهای دانشکده ادبیات دانشگاه دولتی مسکو (لامانوسف ) شرکت کردند. در این نشست علمی دکتر فیودور ایوانویچ پانکف دانشیار گروه زبانشناسی آموزشی و تئوری تدریس زبان روسی به عنوان زبا... ادامه »
30
حضور و ارائه مقاله خانم دکتر رستم پور در همایش ملی میراث مشترک زبان، ادبیات وفرهنگ فارسی و عربی دانشگاه خلیج فارس
چکیده: در این همایش که با مشارکت دانشگاه خلیج فارس بوشهر و انجمن ایرانی زبان وادبیات عربی در تاریخ 27 و 28 بهمن در شهر بوشهر برگزار شد، خانم دکتر رستم پور پس از ارسال چکیده مقاله با عنوان «نقش گروه های عربی در شکوفایی شاخه های مختلف صنعت گردشگری» به دبیرخانه همایش و دریافت پذیرش و انجام مراحل اداری، در این همایش حضور یافتند.   در ای... ادامه »
25
برگزاری اولین کرسی ترویجی با محوریت زن و سبک زندگی ایرانی-اسلامی
چکیده:   سرکار خانم دکتر فهیمه پارسائیان عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات انگلیسی، کرسی ترویجی خود را با محوریت زن و سبک زندگی ایرانی-اسلامی در آموزش زبان انگلیسی: چالش های پیش روی مدرسان و فراگیران، در تاریخ 19 بهمن ساعت 11تا 13 در تالار حافظ دانشکده ادبیات برگزار کردند. در این کرسی ابتدا به این قضیه اشاره شد که از یک سو نگاه ابزاری و سطحی نگرانه به... ادامه »
04
دیدار جمعی از استادان دانشکده ادبیات با دکتر ویسنچی دوبروروکا
چکیده: در تاریخ 10/28/ 95 آقای دکتر ویسنچی دوبروروکا، استاد تاریخ و زبان فارسی میانه دانشگاه برازیلیا از کشور برزیل، مهمان دانشکده ادبیات دانشگاه الزهرا(س) بودند. در نشستی که با حضور ایشان و استادان گروه‌های مختلف دانشکده از جمله دکتر فریده حق‌بین و دکتر ماندانا نوربخش از گروه زبان‌‌شناسی، دکتر سهیلا صلاحی‌مقدم از گروه زبان و ادب... ادامه »
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين   
جستجو اخبار