۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ اسفند
گزارش اردوی آموزشی - فرهنگی دانشجویان گروه زبان انگلیسی دانشکده ادبیات به شیراز
ارسال شده در تاریخ 1397/02/22
ساعت 10:21
اردوی شیراز که توسط انجمن علمی دانشجویی زبان انگلیسی برنامه ریزی شد و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه الزهرا و گروه زبان انگلیسی دانشکده ی ادبیات از تاریخ 15 الی 19 اردیبهشت ماه سال هزار و سیصد و نود و هفت به انجام رسید. تعداد کل افرادی که در این اردو شرکت کردند 18 نفر بود که شامل دانشجویان ورودی سال های 93 ، 94 و 95 می شدند. استاد همراه در این سفر، استاد مشاور انجمن علمی دانشجویی زبان انگلیسی، سرکار خانم دکتر ماری ویرجینیا ری احمدی بودند و سرپرست اردو و دانشجویان سرکار خانم هستی شهری دانشجویی ورودی سال 93 بودند. 
دانشجویان در تاریخ شنبه 15 اردیبهشت در ساعت 13:30 از درب شرقی دانشگاه به وسیله ی مینی بوسی که معاونت فرهنگی تعبیه کرده بود به سمت راه آهن حرکت کردند و در ساعت 15:45 تهران را به مقصد شیراز ترک کردند و فردای آن روز، یکشنبه 16 اردیبهشت، راس ساعت هفت در به شیراز رسیدند و به وسیله ی مینی بوسی که دانشگاه شیراز برای دانشجویان تعبیه کرده بود به آنجا رفتند.
اولین کارگاهی که سرکار خانم دکتر زهرا علیمراد، استاد مشاور انجمن علمی زبانهای دانشگاه شیراز تدارک دیده بودند، کارگاه ادبیات کودک و نوجوان بود که استاد آن سرکار خانم دکترفریده پورگیو بودند و در ساعت 8:30 شروع شد. دکتر پورگیو به عنوان مقدمه، در رابطه با مرکز ادبیات کودک و نوجوان شیراز، اهداف مرکز، افرادی که در احداث آن نقش داشتند و ژورنال Children’s Literatur Journal برای دانشجویان صحبت کردند. ایشان همچنین در رابطه با گرایش ادبیات کودک و نوجوان در مقطع کارشناسی ارشد، همایش ها و جشنواره های مختلف مرکز ادبیات کودک در شهر های مختلف ایران توضیح مختصری دادند. سپس، به عنوان موضوع اصلی به توضیح در مورد تاریخ ادبیات کودک در جهان و انواع ژانر هایی که برای ادبیات کودک مورد استفاده قرار میگیرند، پرداختند و سایت ها و کتاب های مختلفی را برای اطلاعات بیشتر به دانشجویان معرفی کردند. این کارگاه در ساعت 9:30 به اتمام رسید. و پس از استراحت کوتاهی، کارگاه“Drama” توسط سرکار خانم دکتر بهی حدائق از ساعت 10 الی 12 تشکیل شد. دکتر حدائق در ابتدای کارگاه توضیح مفصلی در مورد تاریخچه ی تئاتر ، نحوه ی برگزاری آن و نحوه ی چیدمان صحنه و جایگری بازیگران در آن صحبت کردند. در ادامه، درمورد تاریخچه ی هم سرایان (chorus) ، نقششان در تئاتر و چگونگی جایگزین شدن عناصر دیگر به جای آن در تئاترهای مدرن تر صحبت کردند. ایشان همچنین در مورد ارجحیت صحنه، نور، لباس و حرکات بازیگران تئاتر نسبت به دیالوگ ها صحبت کردند و در پایان برای تفهیم بیشتر صحبتهایشان، مثال هایی از نمایشنامه ها و شخصیت های مهم و مختلف همچون مکبث، برای دانشجویان زدند.
پس از پایان کارگاه های صبح، دانشجویان ناهار را در سلف دانشکده ی ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز صرف کردند و بعد از اقامه ی نماز و استراحت، کارگاه “writer’s identity in writing” توسط سرکار خانم دکتر ماری ویرجینیا ری احمدی برای دانشجویان دانشگاه شیراز و نیز دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) از ساعت 2 الی 4 بعداز ظهر برگزار شد. در این کارگاه بسیار پرنشاط، دکتر احمدی ابتدا در مورد عناصری که دانشجویان برای نوشتن یک متن انگلیسی آکادمیک نیاز دارند صحبت کردند و توضیح دادند که از مهم ترین مشکلات دانشجویان فارسی زبان در نوشتن متون آکادمیک، نداشتن دانش کافی، مشکلات دستوری زبان و عدم احساس هویت در نوشته هایشان می باشد. در نهایت ایشان موضوعی کلی (مانند زندگی) به دانشجویان دادند و از آن ها خواستند تا یک پاراگراف درمورد آن بنویسند و در همان حین ایرادات تک تک دانشجویان را به آنها میگفتند و در بهتر شدن متنشان به آن ها کمک میکردند.
پس از پایان کارگاه ها، دانشجویان دانشگاه شیراز را به مقصد اقامتگاه بومگردی سووشون ترک کردند و پس از مستقر شدن در اقامتگاه و استراحت کوتاهی به نارنجستان قوام و بازار نوشیر که در چند قدمی هتل بود رفتند. در آن جا یکی از دانشجویان به صورت داوطلبانه به عنوان راهنمای تور به زبان انگلیسی ،در حین بازدید، اطلاعات لازم در مورد این مکان ها را به دانشجویان داد. .( لازم به ذکر است که در تمام بازدید ها از مکان های تاریخی، دانشجویان به صورت داوطلبی راهنمای تور میشدند و به زبان انگلیسی دوستان خودشان را راهنمایی میکردند). پس از آن، همگی برای شام به رستوران زیبای هفت خوان رفتند و پس از صرف آن ، به زیارت حضرت شاهچراغ رفتند و در نهایت به هتل بازگشتند.
در روز دوشنبه 17 اردیبهشت ماه، دانشجویان از مرکز ثبت اسناد و کتابخانه ی دانشگاه شیراز، حافظیه، سعدیه و سازمان ثبت اسناد و کتابخانه ی ملی استان فارس به ترتیب دیدن کردند و اطلاعات مفیدی در رابطه با هریک به دست آوردند. برای صرف ناهار به دانشگاه شیراز بازگشتند و پس از استراحت و نماز در همایش ادبیات تصویری از ساعت 14 الی 16 شرکت کردند. پس از همایش به اتفاق دانشجویان شیراز از باغ ارم دیدن کردند و در نهایت برای استراحت به اقامتگاه بازگشتند.
در روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه، پس از تحویل اتاق ها، دانشجویان از مسجد نصیرالملک دیدن کردند و سپس به سمت تخت جمشید و نقش رستم حرکت کردند و تا 12 ظهر از این دو مکان باشکوه بازدید کردند. سپس ناهار را در رستوران سنتی داش آکل صرف کردند و در نهایت به سمت ایستگاه راه آهن حرکت کردند. در ساعت 19:10 دقیقه ی عصر، گروه دانشجویان زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه الزهرا (س) شیراز را به مقصد تهران ترک کردند و 11 صبح روز چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه به تهران رسیدند.

ارسال کننده:
تعداد بازدید:225
تصاویر مرتبط:

  •  گزارش اردوی آموزشی - فرهنگی دانشجویان گروه زبان انگلیسی دانشکده ادبیات به شیراز_0
  •  گزارش اردوی آموزشی - فرهنگی دانشجویان گروه زبان انگلیسی دانشکده ادبیات به شیراز_1
  •  گزارش اردوی آموزشی - فرهنگی دانشجویان گروه زبان انگلیسی دانشکده ادبیات به شیراز_2
  •  گزارش اردوی آموزشی - فرهنگی دانشجویان گروه زبان انگلیسی دانشکده ادبیات به شیراز_3

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ده ونک،دانشگاه الزهرا،دانشکده ادبیات
 adabiat[at]alzahra.ac.ir
کدپستی : 1993893973 تلفن : 982188048038+
فاکس :
982188048038+
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.