درباره گروه
زبان روسي از پرگويشورترين زبانهاي اروپا محسوب شده و از ميان زبان‌هاي اسلاوي داراي بيشترين پراكندگي است. در اروپاي شرقي، شمال شرق آسيا و به ويژه در روسيه و ساير كشورهاي تشكيل دهنده شوروي سابق به اين زبان صحبت مي‌شود. از مهمترين موجبات افزايش شمار علاقمندان به فراگيري زبان روسي در ايران، مي توان به همسايگي با كشور روسيه و روابط ديرينه فرهنگي، اقتصادي و سياسي با اين كشور و توان بالاي علمي دانشگاه‌هاي روسي زبان، به خصوص در رشته‌هاي علوم انساني و فني از يك سو و جايگاه زبان روسي در كشورهاي اتحاد جماهير شوروي سابق از سوي ديگر، اشاره كرد.

گروه زبان روسي دانشگاه الزهرا(س) از سال 1389 اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي كرده است. فارغ التحصيلان اين گروه توانسته اند رتبه هاي برتر آزمون كارشناسي ارشد را كسب كرده و وارد مقاطع تحصيلات تكميلي در دانشگاه هاي معتبر ايران شوند.

برگزاري همايش هاي بين المللي، نمايشگاه هاي فرهنگي، جشنواره هاي قرآني، كارگاه هاي آموزشي مختلف با محوريت زبان روسي باحضور اعضاي گروه و يا اساتيد مجرب از دانشگاه هاي داخل و خارج و نيز سخنراني هاي متنوع علمي و فرهنگي در كارنامه فعاليت چند ساله اين گروه مي باشد.

مديريت گروه زبان روسي دانشگاه الزهرا (س) از سال 1389 تا 1390 به عهده خانم دكتر انسيه خزعلي و از سال 1390 تا 1394 برعهده خانم دكتر ماندانا نوربخش بوده است. در حال حاضر مديريت گروه بر عهده خانم دكتر دست آموز مي باشد.

هم اكنون بيش از 100 دانشجو ي مقطع كارشناسي در اين گروه مشغول به تحصيل هستند.

چشم انداز 5 ساله گروه

ايجاد مقطع كارشناسي ارشد
ايجاد گرايشهاي جديد مترجمي و ادبيات در مقطع كارشناسي
عقد تفاهم نامه همكاري علمي- فرهنگي با دانشگاه هاي روسيه و كشورهاي آسياي مركزي و قفقاز
برگزاري سمينارها و همايشهاي تخصصي
تقويت و تجهيز كتابخانه و بخش سمعي بصري زبان روسي
تقويت و تجهيز گروه زبان روسي

مدير گروه : دكتر سعيده دست آموز
دكتري زبان روسي
مرتبه علمي:استاديار
شماره تماس: 85692350
آدرس پست الكترونيكي: s.dastamooz@alzahra.ac.ir
 
تاریخ به روز رسانی:
1396/07/18
تعداد بازدید:
2941
گروه زبان و ادبیات روسی
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ده ونک ، دانشکده ادبیات
  کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188048038+
فاکس : 982188048038+
 D.adabiatzaban[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.