۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۴ آبان
درباره گروه
گروه زبان و ادبيات انگليسي در سال 1343 تأسيس شد و مديران گروه از سال 1370 به ترتيب دكتر راكعي، دكتر سازور، دكتر ستوده نما، دكتر حق بين، دكتر فقيه، دكتر ماري احمدي، خانم بهگام، دكتر مرندي، دكتر نفيسي، دكتر سازور و دكتر ماري احمدي بودند.

هدف ما در گروه زبان و ادبيات انگليسي پرورش خلاقيت و قدرت تفكر دانشجويان و توانايي آنها در لذت بردن از ادبيات و درك و تحليل آثار ادبي است، درك و تحليلي كه مي تواند به هنر و در نهايت به زندگي هم تعميم داده شود. برنامه درسي متنوع اين رشته بيشتر بر گزيده اي از آثار ادبي انگلستان و آمريكا متمركز است ولي محدود به آن نمي باشد. همچنين در كنار آشنايي با آثار ادبي، دانشجويان ما در فعاليت هاي كلاسي، خارج از كلاس، فردي يا گروهي تشويق مي شوند تا تفكر، تحليل و نقد ادبي و بين رشته اي را بياموزند و بيازمايند تا به فهمي جديد و چند جانبه نه تنها از ادبيات، بلكه از خود و از جهان برسند.

اين گروه، خصوصاً در گرايش آموزش زبان انگليسي در دو مقطع كارشناسي ارشد و دكتري، همواره بر ارزش و اهميت انديشيدن دربارۀ ماهيت زبان تأكيد داشته و سعي در تبيين خط‌مشي تعليم و تربيت متعالي در اين زمينه نموده است.
هدف از آموزش زبان انگليسي در اين گروه نقد نگاه حاكم ابزاري به زبان انگليسي، ايجاد تحول در نگرش نسبت به پديدۀ زبان به عنوان «بيان زندگي»، مطالعۀ نقادانه الگوهاي آموزش زبان انگليسي در كشورهاي جهان انگليسي زبان و غير انگليسي زبان، بررسي و درك ابعاد سياسي، اجتماعي، و فرهنگي زبان و زبان‌آموزي و همچنين بهره‌گيري از فناوري‌هاي روز‌آمد موجود براي تسهيل فرايند آموزش است. با پيگيري چنين اهدافي اين گروه درصدد است الگوي جامع و مناسبي براي آموزش زبان انگليسي در محيط‌هاي مختلف تحصيلي اعم از مدرسه، دانشگاه و مؤسسات آموزشي ارائه دهد و نيز با همت گماشتن به تهيه و تدوين مطالب درسي بر خاسته از زندگي و ابتكار خودي به معني واقعي به ياري خداوند متعال گامي هرچند كوچك به سوي كسب علم نافع و واسع بردارد.

مدير گروه : دكتر سيده سوسن مرندي
دكتري آموزش زبان انگليسي
مرتبه علمي: دانشيار
شماره تماس: 88041461
آدرس پست الكترونيكي: susanmarandi@alzahra.ac.ir 
 
 
معاون گروه: دكتر مونا هوروش
مسئول دفتر: اكرم مسلمي - داخلي: 2355
 
 
زمينه هاي پژوهشي گروه 
تاریخ به روز رسانی:
1396/10/03
تعداد بازدید:
7519
گروه زبان و ادبیات انگلیسی
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ده ونک،دانشگاه الزهرا،دانشکده ادبیات
 adabiat[at]alzahra.ac.ir
کدپستی : 1993893973 تلفن : 982188048038+
فاکس :
982188048038+
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.